Vizyon

Faaliyetlerini “Strateji, planlama, sürekli eğitim, değişime uyum ve sonuç” odaklı yürüten Esen, yatırım yapılacak bölgelerdeki yerel dinamikleri iyi etüt etme, yasal ve ekonomik gereklilikler, ticari işlemler, pazarlama ve yatırımcı ilişkileri konusunda kapsamlı analiz ve stratejiler sunma vizyonuyla hareket etmektedir.

Melih Sami ESEN

Kurucu - CEO
Şirket kurucusu, bugüne dek inşaat, enerji ve altyapı gibi farklı sektörlerde, önemli projelerde gerek profesyonel gerekse ortak olarak görev almış ve liderlik etmiş bir iş insanıdır. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olan Esen, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde E-MBA yaptı. Yaşam boyu eğitim prensibini benimseyen Esen, London School of Economics and Political Science (LSE) ve Imperial College London Business School (LBS) üniversitelerinde “Dijital Para ve Yatırımı” ile “FinTech Yenilikçi Bankacılık” eğitimi aldı.

Profesyonel yaşamına üniversite öğrencisi iken başlayan Esen, sürdürülebilir ve gelişmekte olan yatırımlar üzerine odaklandı. 1996 yılında NTF İnşaat Ticaret Ltd Şirketi’nde mali ve idari işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı oldu. Öngörü ve çalışmaları ile genel müdürlüğünü üstlendiği şirketin bazı projelerinde ortak ve yatırımcı olarak yer aldı.

Aralarında Dalaman Akköprü Barajı ve HES, Pendik Atık Su Kollektörü, Beykoz-Kavacık Atık Su Tüneli ve Artvin-Erzurum karayolunun da bulunduğu Türkiye’nin büyük ölçekli ve prestijli projelerinin her aşamasında görev alarak, işletmeye hazır şekilde ilgili kurumlara teslim edilmesinde liderlik yaptı. 2011 yılı, Esen’in uluslararası yatırım alanlarını ve gelişmeleri daha yakından takip edebilmek için çalışmalarını yurt dışında da sürdürmesinin başlangıcı oldu. Kurduğu Londra merkezli Esen Investment Ltd’de deneyimli bir kadro ile dinamik yapıyı bir araya getiren Esen, dünyanın farklı noktalarında yatırım yapmak isteyen girişimcilere finans, vergi ve yasal konuların yanı sıra, sürdürülebilir yatırım yönetimi alanında da danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Esen, ulusal yatırım yönetim faaliyetlerinin yanısıra, yurt dışında da gayrimenkul, sermaye piyasası araçları ve başlangıç aşaması yatırımlarına devam etmektedir.

Bize Ulaşın ...